Ksamil najpiękniejsza plaża

Ksamil plaża Bora Bora
Paradise, Puerto Rico i inne
najpiękniejsze zdjęcia

Ksamil to malownicza miejscowość nad Morzem Jońskim w południowej Albanii, niedaleko Sarandy, słynąca z pięknych plaż i krystalicznie czystej wody. W Ksamilu znajduje się kilkanaście piaszczystych i żwirkowych plaż....
Zarezerwuj wczasy w rajskim Ksamilu: Albania Ksamil wakacje

Plaża główna Ksamil 7

Plaża Ksamil to najpopularniejsza plaża w Ksamilu, położona w centrum miejscowości. Piaszczysta plaża z łagodnym wejściem do wody, idealna dla rodzin z dziećmi. Wokół znajduje się wiele restauracji i barów. Plaża położona jest najbliżej największej z 4 wysepek Ksamilu (alb. Ishujt e Ksamilit).

Ksamil plaża Ksamil 7

Plaża Uma

Plaża Uma: mała, urocza plaża sąsiadująca z plażą Bora Bora. Turkusowa woda i wspaniały widok na pobliskie wysepki. Restauracja Uma oferuje przepyszne albańskie smakołyki.

Ksamil plaża Uma

Plaża Bora Bora

Plaża Bora Bora: mała, urocza plaża z białym piaskiem i turkusową wodą. Nazwana na cześć słynnej wyspy Bora Bora. Jest to świetne miejsce do nurkowania i snorkelingu. Naszym zdaniem - oprócz nazwy plaża nie zachwyca czymś wyjątkowym - większość pozostałych plaż Ksamilu jest dużo ładniejsza.

Ksamil plaża Bora Bora

Rajska Plaża Paradise

Plaża Paradise: jedna z najpiękniejszych plaż z białym piaskiem, pięknie położona w cudownej zatoczce, wejście na plażę zdobi olbrzymia, niesamowita afrykańska maska. Plaża Paradise położna jest ok. 1,5 km na południe od centrum Ksamilu. Przy plaży mamy elegancki Lounge Bar.

Ksamil plaża Paradise

Plaża Cubana

Plaża Cubana "zamyka" od zachodu umowną zatokę nad którą położony jest Ksamil. Plaża żwirkowa, kilka barów (np. Barbarossa Beach Bar) z napojami i przekąskami, pyszny aperol w cenie 7 euro. Plaża Cubana oddalona jest ok. 2 km centrum Ksamilu (plaża główna). Wspaniały widok na Ksamil i 4 wysepki. W linii prostej do plaży głównej 600 m.

Ksamil plaża Cubana

Plaża Puerto Rico

Plaża Puerto Rico jest malowniczą plażą oddaloną ok. 200 m od plaży Paradise i 1,7 km od centrum Ksamilu. Leżaki, parasole, kabiny do przebierania się, prysznice. Restauracje, bary plażowe oferujące przekąski i napoje, wynajem sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne). Puerto Rico to jedno z najbardziej luksusowych miejsc w Ksamilu, ceny drinków są nieco wyższe w porównaniu do innych plaż w okolicy. Drinki alkoholowe 700-1500 leków albańskich (około 6-12 euro).

 

Wkrótce kolejne zdjęcia plaż

Plaża Lori

Plaża Lori Beach: znajduje się nieco dalej od centrum, co sprawia, że jest mniej zatłoczona. Idealna dla osób szukających spokoju i relaksu.

 

Plaża Pulebardha

Plaża Pulebardha: ta plaża oferuje piękne widoki i jest otoczona skałami. Woda jest tu niezwykle czysta.

 

Plaża Monastery Beach

Plaża Monastery Beach: położona obok starego monastyru, ta plaża oferuje spokojne i historyczne otoczenie. Jest to świetne miejsce do nurkowania z rurką dzięki krystalicznie czystej wodzie.

 

------------------------------------------------------------------------

Cena leżaków w Ksamilu

Ceny leżaków w Ksamilu mogą się różnić w zależności od plaży i sezonu, ale ogólnie można oczekiwać następujących cen: od 1000 leków albańskich za zestaw (około 10 euro) za dzień. Niektóre restauracje i bary przy plaży oferują leżaki za darmo pod warunkiem zamówienia jedzenia lub napojów.

------------------------------------------------------------------------

Która plaża w Ksamilu jest najpiękniejsza?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam - zadzwoń do nas i zarezerwuj wakacje w boskim Ksamilu. W Ksamilu wybierz się na ekscytującą wędrówkę wzdłuż wybrzeża i..... zdecydujesz która plaża w Ksamilu jest najpiękniejsza :-)

------------------------------------------------------------------------