Vlora wczasy autokarem

Vlora (Wlora) wczasy autokarem 2024
tanie wakacje w Albanii
nie czekaj na last minute!

Vlora wczasy All Inclusive samolotem:
Vlora wczasy All Inclusive

Wlora - Vlora - Vlore - Vlorë - Walona - Aulona

 

Wlora – po albańsku Vlorë, po włosku Valona, pierwsza antyczna nazwa to Aulona – jest jednym z najpopularniejszych albańskich kurortów, usytuowana w środkowej Albanii, 120 km na południe do Durres i 125 km „powyżej” Sarandy, na styku na Morza Adriatyckiego i Jońskiego. Wlora położona jest nad zatoką o tej samej nazwie, od wybrzeża włoskiego oddziela ją Cieśnina Otranto (90 km), otoczona jest dwoma ważnymi obszarami naturalnymi: zieloną laguną Vjose-Narte oraz parkiem narodowym Llogara. Kilka kilometrów od brzegu znajduje się jedyna albańska wyspa Sazan, Wspaniałe widoki można podziwiać z tarasu wzgórza Kuzuk-Baba, gdzie znajduje się świątynia Bektashi z XVII wieku.

Zróżnicowane wybrzeże Wlory rozpościera się na ponad 20 km długości; bliżej centrum znajdują się piaszczyste plaże, dalej na południe pojawiają się zatoczkowe, kamieniste i żwirkowe plaże i to one są zdecydowanie piękniejsze. Wlora jest doskonałym miejscem dla osób kochających wypoczynek na plaży, jak i dla turystów lubiących zwiedzanie i aktywny wypoczynek.

Będąc na wczasach we Wlorze u rezydenta będzie możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych:
Riwiera Albańska: przełęcz i Park Narodowy Llogara, Himara, Porto Palermo, Borsh, Butrint, Saranda (orientacyjna cena 45 €)
Berat - miasto tysiąca okien: Berat, Ardenica, Apollonia (orientacyjna cena 45 €)
Albania Północna: Tirana, Kruja (orientacyjna cena 45 €)
Gjirokastra - miasto srebrnych dachów: przejazd wzdłuż malowniczej rzeki Vjosa, Tepelena, Gjirokastra, Niebieskie Oko – Blue Eye (orientacyjna cena 45 €)
Rejs statkiem: popołudniowy rejs, gdzie oprócz podziwiania wspaniałych widoków albańskiego wybrzeża proponujemy doskonałą zabawę z tańcami i poczęstunkiem w postaci tradycyjnej albańskiej raki z winogron, wina i grillowanej ryby (orientacyjna cena 40 €).

Proponujemy pobyty w następujących hotelach:
Hotel Olympia Touristic Village w Radhimë, około 10 km na południe od Wlory
Hotel Nacional położony jest na południe od centrum Wlory, blisko tunelu
Hotel Primavera niedaleko centrum Wlory
Willa Bregdeti niedaleko centrum Wlory
Hotel Leon 30 minut do centrum Wlory

Hotel Diamond Hill
położony jest niedaleko centrum Wlory
Jest też oferta typu No Name/Fortuna – na miejscu rezydent wskazuje miejsce zakwaterowania.
Cena podstawowa zawiera: przejazd autokarem, 9 noclegów w Albanii, wyżywienie wg oferty, opieka rezydenta.
Płatne dodatkowo: 50 euro/taksa klimatyczne i inne opłaty

Uwaga „techniczna”: w drugim kroku przeglądania oferty możliwość zmiany miejsca wyjazdu, wyżywienia, liczby uczestników, długości pobytu, terminu pobytu np. na czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień; w przypadku jakichkolwiek wątpliwości - np. o liczbę noclegów w hotelu (w niektórych ofertach pokazuje się liczba nocy całej imprezy autokarowej) - zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Albania autokarem FIRST MINUTE 2023 - nie czekaj na last minute - zarezerwuj już teraz wspaniałe i tanie Wakacje w Albanii!