Najlepsze Oferty Wczasów w Albanii

Hotel DRILON 3* ▪ wyżywienie HB

Hotel JONI 3* ▪ HB

Hotel MEDITERRANE 4* ▪ All Inclusive

Ksamil i Saranda - perły słonecznej Albanii!

 

Albania - kraj z największą dynamiką wzrostu popularności na polskim rynku turystycznym (biorąc pod uwagę kraje europejskie). W sezonie 2019 Albania uplasowała się na 4 miejscu wśród najpopularniejszych wakacyjnych kierunków wyjazdów autokarowych. W prognozach na lato 2020 Albania utrzyma tę wysoką pozycję (ponad 10% rynku) z szansą na „zbliżenie się” w rankingu do Bułgarii.

Albania ma prawie 370 km wybrzeża morskiego i 720 km granic lądowych, które dzieli z Grecją, Czarnogórą, Macedonią i Serbią/Kosowem. Albanię od włoskiej Apulii oddziela cieśnina Otranto (szerokość 70-75 km), łącząca Morze Adriatyckie z Morzem Jońskim i oddzielająca od siebie półwyspy Apeniński i Bałkański.

Saranda jest bez wątpienia najpiękniejszym albańskim kurortem, jak większość nadmorskich miejscowości ma kształt amfiteatru otaczającego zatokę. Sercem Sarandy jest palmowa promenada z uroczymi knajpkami i kawiarenkami, gdzie tanio można wypić pyszną kawę lub rozkoszować się regionalnymi potrawami. Plaże w Sarandzie są żwirkowe, natomiast w Ksamilu są żwirkowe i piaszczyste z najsłynniejszą Bora Bora.

Ksamil położony jest 14 km na południe od Sarandy i 5 km od słynnego starożytnego miasta Butrint (Bałkańskie Pompeje), znajduje się na południowym krańcu Albanii, jedynie 10 km od granicy lądowej z Grecją i niecałe 3 km od wyspy Korfu. Ksamil z wieloma zatokami, piaszczystymi plażami i pięknym wysepkami może konkurować z wyspami Bahama czy Karaibami, dlatego też główna plaża nazwana została Bora-Bora.

Wczasy w Ksamilu last minute

W Ksamilu proponujemy pobyty w wielu obiektach:
Hotel Drilon z wyżywieniem HB, oferta first/last minute na: hotel Drilon last minute

 autokarem
Apartamenty Drilon bez wyżywienia lub ze śniadaniami, oferta last minute na: Apartamenty Drilon autokarem
Hotel Joni z wyżywieniem HB, zarezerwuj wczasy on-line: hotel Joni last minute

 autokarem
Willa Shpetimi z wyżywieniem BB (śniadania), basen, zarezerwuj on-line: : Willa Shpetimi

 autokarem
hotel 6 MILJE 3* - basen, All Inclusive, oferta w chwili obecnej niedostępna
Willa/apartamenty Abedini bez wyżywienia, oferta first/last minute: Willa Abedini autokarem

Wakacje w Sarandzie last minute

W Sarandzie proponujemy pobyt w kilku obiektach:
Hotel Selvia (ex-Saranda Beach) z wyżywieniem All Inclusive Light, hotel mam b. dobre opinie na booking.com: 7,9 pkt, szczegółowy opis hotelu, filmik, zdjęcia na: Hotel Selvia last minute
Hotel Mediterrane 4* z wyżywieniem All Inclusive, 600 m do morza, basen z brodzikiem, polskie animacje, pokoje dla rodzin 4-os., oferta first/last minute na: Hotel Mediterrane
Hotel Erdano przy plaży, śniadania lub HB, zarezerwuj na: hotel Erdano wczasy autokarem

hotel Cakalli 3* 100 m do plaży, śniadania lub HB, wg opinii na Booking.com jest to FANTASTYCZNY HOTEL (8,6 pkt), oferta w chwili obecnej niedostępna
Willa/apartamenty Cikuli bez wyżywienia - oferta 2022 w przygotowaniu

Wszystkie imprezy-wczasy w Ksamilu i Sarandzie z 9 noclegami w hotelu/willi (nie dotyczy wycieczek ze zwiedzaniem).
Płatne dodatkowo: 15 €/osoba od 12 lat

Wyjazdy autokarem do Albanii

Wyjazdy autokarów z wielu miast Polski: Katowice, Kraków, Wrocław, Warszawa, Łódź, Bielsko-Biała, Cieszyn, Chrzanów, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Leszno, Opole, Piotrków Trybunalski, Poznań, Pszczyna, Rybnik, Rzeszów, Tarnów, Tychy, Wodzisław, Żory

Wycieczki fakultatywne

Będąc na wczasach w Sarandzie lub w Ksamilu u rezydenta będzie możliwość wykupienia wielu atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych:
Grecka Parga - zwiedzanie przepięknej Pargi, rejsem stateczkiem z plażowaniem nad zatoką Lychnos (orientacyjna cena 35 €)
Jeep Safari - przejazd po górskim terenie Jeepami (orientacyjna cena 60 €)
Wyspa Korfu - rejs promem lub wodolotem, zwiedzanie miasta Korfu (orientacyjna cena 60 €)
Rejs statkiem - wycieczka wzdłuż wybrzeża albańskiego (orientacyjna cena 30 €)
Wieczór albański - kolacja i tradycyjne śpiewy oraz tańce na zamek Lekursi  (orientacyjna cena 30 €)
Butrint i Zamek Lekursi - zwiedzanie albańskich Pompei i zamku Lekursi dominującego nad Sarandą (orientacyjna cena 30 €)
Gjirokastra, Błekitne Oko i Zamek Lekursi - zwiedzanie Gjirokastry (zamek, muzeum), kąpiel w Blue Eye, zwiedzanie zamku Lekursi (orientacyjna cena 35 €)

Uwaga „techniczna”: w drugim kroku przeglądania oferty możliwość zmiany miejsca wyjazdu, liczby uczestników, długości pobytu, terminu pobytu np. na czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień; w przypadku jakichkolwiek wątpliwości - np. o liczbę noclegów w hotelu (w niektórych ofertach pokazuje się liczba nocy całej imprezy autokarowej) zapytania o ofertę last minute lub o kalkulację pobytu - zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Ksamil i Saranda FIRST MINUTE - nie czekaj na last minute, potem może już zabraknąć wolnych miejsc - zarezerwuj już teraz wspaniałe i tanie Wakacje w Albanii 2020!

Nasze filmiki YT

Ksamil

 

Saranda

Hotel Selvia (All Inclusive Soft) - wspaniałe widoki, drinki i plaża hotelowa

Hotel Drilon i Ksamil - wakacje 2021 - oferta first minute

 

Wczasy w Ksamilu

 

Saranda