wakacje 2020 w Ksamilu i Sarandzie już niedługo w ofercie

Hotel MEDITERRANE 4*/All Inclusive ▪ SARANDA

Saranda jest piękna! Ksamil również | Albania to najlepsze wakacje 2020!

 

Albania znajduje się 7 miejscu wśród najpopularniejszych wakacyjnych kierunków na polskim rynku turystycznym. Największy udział w tym sukcesie ma rejon Sarandy i pobliskiego Ksamilu, położony na południu Albanii nad Jońskim Morzem vis a vis greckiej Wyspy Korfu.

Saranda jest bez wątpienia najpiękniejszym albańskim kurortem, jak większość nadmorskich miejscowości ma kształt amfiteatru otaczającego zatokę. Sercem Sarandy jest palmowa promenada z uroczymi knajpkami i kawiarenkami, gdzie tanio można wypić pyszną kawę lub rozkoszować się regionalnymi potrawami. Plaże w Sarandzie są żwirkowe, natomiast w Ksamilu są żwirkowe i piaszczyste z najsłynniejszą Bora Bora.

Ksamil położony jest 14 km na południe od Sarandy i 5 km od słynnego starożytnego miasta Butrint (Bałkańskie Pompeje), znajduje się na południowym krańcu Albanii, jedynie 10 km od granicy lądowej z Grecją i niecałe 3 km od wyspy Korfu. Ksamil z wieloma zatokami, piaszczystymi plażami i pięknym wysepkami może konkurować z wyspami Bahama czy Karaibami, dlatego też główna plaża nazwana została Bora-Bora.

W Ksamilu proponujemy wczasy w 4 obiektach

Willa/apartamenty Abedini bez wyżywienia

Willa Shpetimi z wyżywieniem BB (śniadania)

Hotel Jon z wyżywieniem BB lub HB

Hotel Drilon z wyżywieniem HB

 

W Sarandzie proponujemy wczasy w hotelu Mediterrane z wyżywieniem All Inclusive

 

Cena wczasów zawiera:

- przelot samolotem (Katowice-Korfu-Katowice)

- transfer do hotelu trwa ok 2 godzin (przeprawa promem)

- 7 noclegów w Albanii

- wyżywienie wg opcji wyżywienie HB, BB, All Inclusive lub bez wyżywienia

- ubezpieczenie*

- opieka rezydenta

- składka TFG

Płatne w Albanii: 50 euro/osobę (dotyczy również dzieci); opłata za taksę i przeprawę promem (tam i z powrotem)

 

* ubezpieczenie: KL 30 000 €, NNW 2 000 €, NNW obowiązuje na 24 godziny przed wyjazdem (od chwili wyjścia z domu) do 24 godzin po przyjeździe (powrotu do domu)

 

Wycieczki fakultatywne

Będąc na wczasach w Sarandzie lub w Ksamilu będzie możliwość wykupienia u rezydenta wielu atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych:
Grecka Parga - zwiedzanie przepięknej Pargi, rejsem stateczkiem z plażowaniem nad zatoką Lychnos (orientacyjna cena 35 €)
Jeep Safari - przejazd po górskim terenie Jeepami (orientacyjna cena 60 €)
Wyspa Korfu - rejs promem lub wodolotem, zwiedzanie miasta Korfu (orientacyjna cena 60 €)
Rejs statkiem - wycieczka wzdłuż wybrzeża albańskiego (orientacyjna cena 30 €)
Wieczór albański - kolacja i tradycyjne śpiewy oraz tańce na zamek Lekursi (orientacyjna cena 30 €)
Butrint i Zamek Lekursi - zwiedzanie albańskich Pompei i zamku Lekursi dominującego nad Sarandą (orientacyjna cena 30 €)
Gjirokastra, Błekitne Oko i Zamek Lekursi - zwiedzanie Gjirokastry (zamek, muzeum), kąpiel w Blue Eye, zwiedzanie zamku Lekursi (orientacyjna cena 35 €)

 

Uwaga „techniczna”: w drugim kroku przeglądania oferty możliwość zmiany liczby uczestników, terminu pobytu np. na czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień; w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zapytania o ofertę last minute lub zapytania o kalkulację całkowitych kosztów wczasów - zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

 

Ksamil i Saranda last minute samolotem - zarezerwuj już teraz wspaniałe i tanie Wakacje w Albanii!